• Lietuviškai
  • English
  • Русский

PIRMĄ KARTĄ ROKIŠKIO RAJONE STARTUOJA AUKŠČIAUSIŲ TARPTAUTINIŲ STANDARTŲ SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMAI

04, Vas 2018, Rokiškio naujienos,Veikla Kupiškyje  

 
   Sausio 25-26 d. Rokiškyje, o vasario 5-6 d. Kupiškyje startavo aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymai „ASIST“, o š.m. vasario 8-9 d.d. Rokiškyje, o Kupiškyje vasario 22-23 d.d. „SafeTALK“ mokymai, kuriuos finansuoja Visuomenės sveikatos stiprinimo fondas. Mokymus ir projektą „Atpažink ir padėk“ organizuoja Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas Savižudybių prevencijos mokytojų asociacija.
    Kaip teikia Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Agnė Šapokaitė 2018 m. Rokiškio ir Kupiškio rajone bus apmokyti apie 180 gyvenančių ir dirbančių žmonių – „vartininkų“. „Vartininkai“ – tai asmenys, kurie savo darbe yra apsupti daugybės kitų žmonių, todėl turi didesnę tikimybę sutikti asmenį, galvojantį apie savižudybę, mėginusį nusižudyti arba patyrusį artimojo savižudybę. Tai – bendrosios praktikos gydytojai, pareigūnai, ugniagesiai, pedagogai, psichologai, vaiko gerovės komisijos nariai, socialiniai darbuotojai, greitosios medicinos pagalbos gydytojai, bendrojo pagalbos linijų operatoriai, gyd. psichiatrai, psichoterapeutai, psichologai, kunigai ir t.t.
    „Vartininkų“ mokymams buvo pasirinktos „LivingWorks“ organizacijos aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos „ASIST“ ir „safeTALK“ mokymų programos. Šios programos taikomos ir naudojamos 30 – tyje pasaulio šalių. Jos nuolat atnaujinamos, remiantis naujausiais pasauliniais moksliniais tyrimais ir praktiniais įgūdžiais savižudybių prevencijos srityje. „LivingWorks“ organizacijoje dirba geriausi šios srities ekspertai – tai leidžia išlaikyti aukštą mokymų standartą bei taikyti griežtus reikalavimus būsimųjų „ASIST“ ir „safeTALK“ lektorių paruošimui.
   „Iš viso į mokymus Rokiškio rajone atvyko trisdešimt specialistų, dalyvių skaičius buvo ribotas, tačiau norinčiųjų buvo kur kas daugiau, todėl tikimės, kad pavyks „ASIST“ mokymus surengti dar kartą ir parengti daugiau specialistų galinčių atpažinti savižudybių riziką ir suteikti pirmąją pagalbą svarstantiems žmonėms“, - Laimutė Narbutienė.
    „SafeTALK“ mokymai planuojami š.m. vasario 8-9 dienomis Rokiškyje, o vasario 22 ir 23 dienomis Kupiškyje.  Tai keturių akademinių valandų mokymai, kurie padeda dalyviams tapti sąmoningiems, susiduriant su savižudybių tema
   „SafeTALK“ mokymai yra skirti visiems norintiems ir juos baigę asmenys yra labiau pasirengę padėti žmonėms, ketinantiems nusižudyti, suteikti jiems žinių, kaip ir kur gali rasti reikiamą pagalbą. Vasarį vyks 4 „safeTALK“ mokymai, kuriuose dalyvaus pedagogai, policininkai, ugniagesiai, slaugytojai, šeimos gydytojai, socialiniai darbuotojai, esami ir būsimi kunigai, visuomenės sveikatos specialistai ir kiti norintys.
                                  
 
Dydžio keitimas
Kontrasto keitimas